Šolski vrt

Učenci podružnične šole Vrtovin so morali kar takoj, že septembra, zavihati rokave in pridno delati. Čakal jih je šolski vrt, ki je potreboval nekaj nege in seveda pobiranje nekaterih pridelkov. Nega vrta sicer ni tako zelo priljubljena, so pa zato pridelki šli toliko bolj v slast. Pobirali smo korenček in buče, na vrtu pa na primerno vreme čaka še sladek krompir. Pridelke smo seveda z veseljem pojedli, iz sadja, ki so ga prinesli učenci, pa smo skuhali okusno marmelado.

Buče, korenje

Marmelada

Poleg vrta pa so nas zaposlile tudi priprave na razstavo ob dnevih evropske kulturne dediščine. Učiteljica Polona Žorž je poskrbela, da smo bili vključeni v to vseevropsko dogajanje in s skupnimi močmi smo se pripravili na odprtje razstave. Pripravili smo plakate in jih razobesili, skupaj smo načrtovali scenarij in dogajanje, od 1. do 12. oktobra pa še gostili vse ostale podružnične šole OŠ Dobravlje in ostale goste. Priznamo, bilo je naporno in zahtevno za vse nas, vendar veliko smo se naučili in bili sva ponosni na najine učence. Obiskala nas je tudi izredna profesorica fakultete za arhitekturo, gospa Lucija Ažman Momirski, ter nam povedala veliko zanimivih dejstev o terasiranih področjih v Sloveniji.

Dnevi evropske kulturne dediščine

Predstavitev raziskave o vrtovinskih terasah

 

Predavanje ge. Ažman

Tudi teden otroka, ki se je prav tako dogajal v začetku oktobra, je bil polen zanimivih dogodivščin: od zamenjave vlog (učiteljica je (lumpa) učenka, učenci pa učitelji) in knjižnično informacijskega znanja do športnega dneva in obiska vrtovinskih živalic. S knjižničarko, gospo Irmo, smo izdelali tudi poučne kartonke za najmlajše bratce in sestrice naših učencev. Zelo smo se potrudili.

Iščemo škrata Kuzmo

Kartonke za bratca in sestrico

Jaz sem učitelj!

Tudi jaz sem učitelj.

Zamenjava vlog

Vrtovinske živalce

V novembru smo načrtovali tečaj masaže MISP za naše učence. To je posebna metoda masaže otroka otroku. Vendar pa nas je november presenetil s še drugimi dogodivščinami.

Inštruktorica MISP masaže, ga. Maja Maver, je k nam prihajala vsako jutro v enem tednu. Učence je postopoma učila prijemov masaže MISP. Bila je res zanimiva izkušnja za učence, pa tudi za nas učiteljice. Masaže bomo izvajali še naprej in opazovali odzive otrok.

V novembru smo bili deležni tudi dveh zelo veselih novic.Risba učenca drugega razreda, Aleksa Majnika, je bila izbrana med tristo prispelimi risbami na likovni natečaj MonstAR zOO. V Novi Gorici je bil odprt prvi digitalni vrt pošasti in ena od petnajstih pošasti je prav Aleksova. Vse čestitke njemu in njegovi domišljiji.

Kmalu nato pa so bili presenečeni tudi učenci 3. in 4. razreda in njihova mentorica Polona Žorž. Njihov posnetek, oblikovan z lego kockami, je bil eden od treh zmagovalnih na natečaju Vizija nič, organiziran s strani javne agencije RS za varnost prometa. Nagrajeni so bili s kolesarskimi čeladami in zavedanjem, da življenje in zdravje nista rezervni del.

https://www.avp-rs.si/zakljucek-natecaja-v-okviru-dneva-zrtev-prometnih-nesrec-%cb%9dzivljenje-in-zdravje-ni-rezervni-del%cb%9d-ter-imena-nagrajencev/

Ob tem pa bi se radi zahvalili vsem vrtovinskim staršem, ki vztrajno in prostovoljno sodelujejo s šolo in bogatijo naše delo.

Masaža MISP

Pošastni vrt

VABILO-Mestna hiša

Vizija nič – mestna hiša

Vizija nič – podelitev

Vizija nič – nagrade

 

Dostopnost