September je nacionalni mesec branja, kar je letos na poseben način obeležil tudi župan Občine Ajdovščina.

Župan, Tadej Beočanin, je skupaj z direktorjem Lavričeve knjižnice Ajdovščina obiskal tretješolce tudi na naši podružnični šoli v Vrtovinu ter jim podaril knjigo.

Ker je na podružnični šoli v Vrtovinu najmanj tretješolcev na celi šoli, so bili ti posebnega obiska zelo veseli. Učenci so se na obisk posebnih gostov tudi pripravili, kot se za to spodobi. Za dobrodošlico so najprej zapeli pozdrav ter nato še pesmico z naslovom Sosedov bosopet, ob petju pa je učenka samo vsebino popestrila z igranjem lutke, ki jo je sama naredila.

Župan ter direktor Lavričeve knjižnice sta bila sprejema vesela. Otrokom sta čestitala za prijem pomembnega daru. Posebej župan pa jim je na to posvetil nekaj pomenljivih besed o branju in pomembnosti le tega.

Čeprav je bil obisk kratek, je bil zelo spodbuden za začetek šolske bralne značke, saj je prav ta dan za nas ˝dan zlate knjige˝, ko se spomnimo tudi pomembnega slovenskega pisatelja – Franceta Bevka.

Polona Žorž, 3. razred Vrtovin